Nadis Danışmanlık

Birliktelik ve İnsan
Eylül – Ekim 2013 / Sayı 12


Bazı anlar paylaşıldıkça anlam kazanır ve bağlantıda olmak insan yaşamının vazgeçilmezidir.

İnsan, doğası gereği topluluk içinde kendini keşfeder ve diğer insanlarla kurduğu ilişkilerle yaşamının daha anlamlı bir hal aldığını hisseder.

Nadis uzmanları, birliktelik kavramından yola çıkarak kaleme aldıkları yazılarını sizler için hazırladılar.

Keyifle okumanız dileğiyle.
HERKES SOFRAYA!

Zeynep Tunalıoğlu
Uzman Klinik Psikolog

Ailecek yemek neden çocuk gelişimi için önemlidir?

Bir masa etrafında oturup yemek yemenin verdiği keyfi herkes bilir. Bütün ailenin bir araya geldiği büyük akşam yemeklerinin tadı damağımızda kalır. Peki bu aile yemeklerinin keyif vermenin yanı sıra çocuğunuzun gelişiminde ve ruh sağlığında çok önemli bir rol oynadığını biliyor muydunuz?  
(Devamı için tıklayınız)
İLİŞKİLERDE OYNADIĞIMIZ ROL

Şeyma Çavuşoğlu Itri
Uzman Klinik Psikolog – Koç

İlişkilerimizi konuştuğumuzda genellikle biraz romantik ilişkilerimizden bahseder, ardından iş yaşamındaki ilişkilere değinir, belki biraz da arkadaşlarımızla aramızdaki mevzulardan konuşur ve ilişki konusunu kapatırız. Aslında benliğimizi en derinden etkileyen konuşulmamış özel bir alan da ortada kalır: Hayatımızın ilk yıllarında yakın olduğumuz aile bireyleri ile kurduğumuz ilişkiler.
(Devamı için tıklayınız)
İŞ ve AİLE DENGESİ


Ezgi Roylas
Stajyer Psikolog

Kavram olarak iş-yaşam-aile dengesi çalışma yaşamında kontrol sahibi olmak, işteki ve ailedeki sorumlulukları ve görevleri birbirine karıştırmamak ve iş dışındaki aktiviteler üzerinde esneklik, aktiflik ve sosyallik, bireyselliği kapsamaktadır (Barnett, 1999). Bir diğer tanım ise bu dengenin bireyin iş ve iş dışındaki yaşamında üstlendiği roller arasındaki çatışmanın en alt düzeyde olmasıyla sağlandığını ifade etmektedir (Clark, 2000).
(Devamı için tıklayınız)
HAYALET KİŞİSEL GELİŞİM ATÖLYELERİ EYLÜL AYINDA SİZLERLE!
Yaşam doğal akışında ilerlerken zaman zaman dolap içlerinden, eski raflardan çıkagelen hayaletlerimiz ve geleceğe doğru emin adımlarla yürürken inşa etmeyi düşlediğimiz hayallerimiz... Bunları paylaşmak, anlamlandırmak ve özgürleşmek adına sizler için Hayalet Atölye Çalışmalarını kurguladık. Yönlendirilmiş imgeleme ve sanat terapisi tekniklerinin kullanıldığı grup çalışmalarında hedef, farkındalık geliştirmek ve yaşama dair yeni anlamlar edinmek.Eylül ayı atölyeleri: 12 Eylül Perşembe 19:00-21:30, 19 Eylül Perşembe 19:00-21:30

THERAPLAY® KASIM’DA YENİDEN İSTANBUL’DA!

Nadis
ve A.B.D. Chicago’da bulunan Theraplay® Enstitüsü işbirliği ile, yurtdışında özellikle gelişim ve klinik psikoloji alanlarında sıklıkla kullanılan bir oyun terapisi çeşidi olan Theraplay®’in 1. ve 2. Seviye eğitimleri 31 Ekim-3 Kasım ve 7-9 Kasım 2013 'te İstanbul’da!  Detaylı bilgi için lütfen iletişime geçin. info@nadisdanismanlik.com

www.theraplayturkey.org
Nadis Danışmanlık ©2011