Untitled Page

Mutluluk ve İnsan

Eylül– Ekim 2012 / Sayı 6

Belki de sık sık sormamız gereken ama sormaktan hep kaçtığımız soru: Mutlu muyum? Peki, nedir mutluluk? Mutluluk, kişiden kişiye tanımı, kaynağı ve sürekliliği değişen bir kavramdır. Mutluluğu tanımlarken, insanın hayatındaki yansımalarını görebilmek gerekir. Hangi alanları, nasıl etkilediğini anladığında; insan mutluluğu daha doğal ve devamlı yaşayabilir.

Nadis uzmanları, kişilere mutluluk arayışlarında eşlik edecek yazılarını, sizler için kaleme aldılar.

Keyifle okumanız dileğiyle. 
İŞ YAŞAMINDA MUTLULUĞU TWİTTER’LA ÖLÇÜN

Şeyma Çavuşoğlu Itri
Uzman Klinik Psikolog

Günümüzde herşey gibi mutluluğun ölçüm metotları da değişiyor. Araştırmacılar, insanların günün hangi saatlerinde daha mutlu olduklarını anlamak için, ’’tweet’’lerini incelemişler. Ortaya çıkan sonuçlar hem ilginç hem de oldukça bilgilendirici. (Devamı için tıklayınız)
BAZILARI MUTLU DOĞAR: NEDEN BAZI İNSANLAR DAHA MUTLUDUR?

Hazırlayan: Deniz Özsoy
 

Bazı insanların en zor zamanlarda bile mutlu olabilme kapasiteleri göze çarpıcıdır. Mutlu olma kapasitesi olanlar derken; mutlu olma yeteneği olan, en talihsiz olayların bile olumlu yönünü görebilen, anı yaşayan ve küçük şeylerde büyük mutluluklar bulan insanlardan bahsediyoruz.   (Devamı için tıklayınız)
ERKEKLERİN ACISINI ANLAMAK, KADINLARI MUTLU EDİYOR

Yeni bir araştırmaya göre, ilişkilerde empati, kadın ve erkekte farklı duygulara karşı farklı mutluluk seviyeleri oluşturuyor.
Amerikan Psikoloji Birliği tarafından yapılan bir araştırmaya göre erkekler, eşlerinin veya kız arkadaşlarının ne zaman mutlu olduklarını bilmek isterken; kadınlar aslında erkeklerin, kendilerinin ne zaman mutsuz olduklarını bilmelerini istiyorlar.
NADİS’TE NELER OLUYOR?

THERAPLAY® Nadis ve ABD Chicago’da bulunan Theraplay® Enstitüsü işbirliği ile, yurtdışında özellikle gelişim ve klinik psikoloji alanlarında sıklıkla kullanılan bir oyun terapisi çeşidi olan Theraplay®’in 1. Seviye eğitimi 8-11 Kasım 2012 tarihlerinde İstanbul’da ilk kez gerçekleşecektir. Eğitime çocuk, genç ve aileler ile çalışan psikolog, psikiyatr, öğretmen, özel eğitim ve sosyal hizmet uzmanları katılabilecek. Detaylı bilgi ve kayıt için iletişime geçiniz.
NADİS STAJ PROGRAMI yaz döneminde de yoğun geçti. Yaz dönemi stajyerleri, Sanat ile Dışa Vurum’a Giriş, Motivasyonel Görüşme Tekniği ve Oyun ile Dışa Vurum gibi pek çok konuda keyifli eğitimler aldılar. 
Nadis Danışmanlık ©2011