Untitled Page

Sınırlar ve İnsan
Temmuz – Ağustos 2013 / Sayı 11


İnsan sınırlarını tanıdığı ve sağlamlaştırdığı kadar özgür hisseder. Gerektiğinde ‘‘hayır’’ diyebilmek, suçluluk hissetmeden kendi tercihlerini ifade etmek ve hür iradeyi yaşama geçirmek için sınırlarını tanımak gerekir.

Nadis uzmanları, sınırlarınızı keşfetme yolunda destek olacak yazılarını sizler için kaleme aldılar.

Keyifle okumanız dileğiyle.
SES VE SINIRLAR

Şeyma Çavuşoğlu Itri
Uzman Psikolog ve Koç
seyma@nadisdanismanlik.com

Hiç duyduğunuz bir şarkının sizi geçmişin tozlanmış sayfalarına götürdüğü olur mu? Peki ya çıtırdayan taze bir kurabiyenin ortadan ikiye bölünüş sesinin çok sevgili annenizi anımsattığı? İşte bunun sebebi işitme duyumuzun, hafızamıza pek çok duygu ile birleşerek işlenmeye en açık duyu olmasıdır!  
(Devamı için tıklayınız)
KAYGININ SINIRINDA


Nancy Koen Levi
Uzman Klinik Psikolog
nancy@nadisdanismanlik.com

Halk arasında evham diye bilinen endişe (kaygı), insanın içten ya da dıştan gelen tehlikeye veya tehtidlere karşı önlem almasına yardımcı olan, bazı fiziksel, davranışsal, duygusal tepkilerin meydana geldiği otomatik ve sağlıklı bir yanıt sistemidir. Dolayısıyla gerektiği zamanda kaygı, uyum sağlayıcı bir görev de üstlenir. Hayatı devam ettirebilmek ve sorunlarla baş edebilmemiz için kaygı gerekli bir tepkidir.
(Devamı için tıklayınız)
ANDA OLMAK VE SINIRLARINI TANIMAK

Kadınlara özel kişisel gelişim grupları sunan Femina Psikoloji’nin (www.feminapsikoloji.com) kurucusu Uzman Psikolog ve Koç Şeyma Çavuşoğlu Itri ile anda olmayı ve bugünü yaşamayı konuştuk.


Anda olmak ne demek? Anda olmak neden önemli? Anda olmaya başladığımızda etrafımızdaki insanlarla olan ilişkimiz nasıl etkilenir? Anda olmak nasıl öğrenilir?
THERAPLAY® KASIM'DA 'YENİDEN İSTANBUL’DA!

Nadis
ve ABD Chicago’da bulunan Theraplay® Enstitüsü işbirliği ile, yurtdışında özellikle gelişim ve klinik psikoloji alanlarında sıklıkla kullanılan bir oyun terapisi çeşidi olan Theraplay®’in 1. ve 2. Seviye eğitimleri 31 Ekim-3 Kasım 2013 ve 7-9 Kasım 2013 'te İstanbul’da!  Detaylı bilgi için lütfen iletişime geçin. info@nadisdanismanlik.com

www.theraplayturkey.org

EBEVEYNLİK AKADEMİSİ GRUPLARINA BEKLİYORUZ!

Anne ve babalara yönelik ebeveynlik becerileri kazandıran eğitimler yeni dönemde de sizleri bekliyor.
www.ebeveynlikakademisi.com
Nadis Danışmanlık ©2011