Untitled Page

AŞKIN ÇOCUKÇASI

Şeyma Çavuşoğlu Itri
Uzman Klinik Psikolog

“Çocuklar gerçekten aşık olur mu?”… Bu soruyu bir yetişkine yönelttiğinizde alacağınız ilk cevap net bir hayır olabilir. Çocuklar aşık olmaz. Peki, “çocukluk aşkı” tabiri nereden gelir öyleyse? Hani düşündüğümüzde yüzümüzü hafiften gülümseten o masum duygu… Çocuk ve aşkın bileşiminden gelir elbette. Ama bu, büyümüş halimizle, anne ya da baba olmuş bizlerin aşk adını verdiğimiz duygudan çok farklıdır.
 (Devamı için tıklayınız)
ÇOCUĞUM SAĞLIKLI BİR ŞEKİLDE GELİŞİYOR MU?

Aslı Candan Kodalak
Uzman Gelişim Psikoloğu


Anne ve babaların aklından sıklıkla geçen bu soruya cevap verebilmek, uzmanlar tarafından yapılan gelişimsel tarama testi ve değerlendirmesi ile mümkün. Gelişimsel tarama ve değerlendirme, 0- 6 yaş grubunda sağlıklı görünümdeki çocukların, kişisel-sosyal, dil, ince motor ve kaba motor alanlarındaki gelişimlerini izlemek ve yaşına uygun becerilerini değerlendirmek amacıyla yapılır.… 
(Devamı için tıklayınız)
ÇOCUĞUN KİŞİLİĞİ DOĞUMDAN ÖNCE OLUŞMAYA BAŞLIYOR

Hazırlayan: Buse Ünlü


Columbia Üniversitesi’nden Dr. Catherine Monk’a göre “Yapılan araştırmalar, annenin duygu durumunun çocuğun gelişimini doğumdan önce bile etkileyebildiğini gösteriyor.” Monk’un araştırmalarını derleyen Anne Murphy Paul da Time dergisine yazdığı son yazıda, hamile kadınların akıl sağlığının doğacak çocuklarının akıl sağlığını şekillendirebileceğini belirtmiştir.
NADİS’TE NELER OLUYOR?

EBEVEYNLİK AKADEMİSİ Yaz döneminde mezun ettiği anne-baba ve adaylarıyla çocukların gelişimi hakkında aileleri bilgilendirmeye devam ediyor..
www.ebeveynlikakademisi.com

KİŞİSEL GELİŞİM EĞİTİMLERİ Tüm hızıyla devam ediyor. Özellikle ön plana çıkan “Yaratıcı Motivasyon” eğitimi geçtiğimiz dönemde büyük ilgi gördü.
Nadis Danışmanlık ©2011