Untitled Page

İletişim ve İnsan
Mayıs – Haziran 2013 / Sayı 10


İnsanı özel kılan iletişim kurma becerisidir. Anlamak ve anlatmak insanı zenginleştirir ve ilişkileri besler. Elbette sözlü ve sözsüz pek çok farklı iletişim yöntemi vardır. Bu yöntemleri iyi kullanabilmek daha huzurlu bir yaşamı mümkün kılar.

Nadis uzmanları, iletişim konusunda bilgilendirici yazılarını sizler için kaleme aldılar.

Keyifle okumanız dileğiyle.
KADIN ve ERKEK İLİŞKİLERDE MUTLULUĞU NASIL DENEYİMLİYOR?

Şeyma Çavuşoğlu Itri
Uzman Psikolog ve Koç

Araştırmalara göre erkekler, partnerlerinin ne zaman mutlu olduğunu bilmek isterken; kadınlar ne zaman mutsuz olduklarının anlaşılmasını istiyorlar. Bir başka deyişle erkek ve kadın ilişkide farklı duygulara odaklanıyor. Erkekler özellikle olumlu deneyim ve duygulara ilgi gösterirken, kadınlar olumsuz ve çözümlenmesi gereken karmaşık duygulara önem veriyorlar.  
(Devamı için tıklayınız)
KENDİNE GÜVENMEK


Nancy Koen Levi
Uzman Klinik Psikolog

Özgüven kendimiz, yeteneklerimiz ve becerilerimiz hakkında olumlu ve gerçekçi bir inanca sahip olmamız anlamına gelmektedir. Özgüven hayata karşı yapıcı, olumlu bakış açısını ve kendine inanmayı gerektirir. Özgüveni olan bireyler, birçok sorunla ya da durumla daha kolay baş edebilmektedirler. Özgüven bize kuvvet verip motivasyon sağlarken, (...) engellerle başa çıkmamıza ve kazanılan başarılardan mutlu olmamıza yardım eder.
(Devamı için tıklayınız)
KARDEŞ KISKANÇLIĞI

Gökçe Bilici
Uzman Gelişim Psikoloğu

Kıskançlık sevilen kişinin başkasıyla paylaşılmasına katlanamamaktan kaynaklanan, içerisinde kızgınlık ve gücenme içeren karmaşık bir duygudur. Çocuğun gelişmesi ve yavaş yavaş kendine yeten bir birey haline gelmesini sağlayan, ebeveynlerin sevgi ve desteğidir. Kardeş kıskançlığının temelinde çocuğun anne-babasının yalnızca kendisini sevme arzusu yatar.
FEMİNA GELİŞİM GRUPLARI YAZ DÖNEMİNDE DE SİZLERLE!

Kadınlara özel kişisel gelişim alanı olan Femina’da 8-10 katılımcıdan oluşan gruplar ile tüm gün (11:00-17:00) süren, kendini tanımaya yönelik ve merkezinde olmayı destekleyen çalışmalar yapıyoruz. Kendini geliştirmek isteyen herkesi bekliyoruz! www.feminapsikoloji.com

EBEVEYNLİK AKADEMİSİ YETKİN EBEVEYNLİK BECERİLERİ KAZANDIRIYOR!


‘’Yeterince iyi’’ anne ve baba olmak kavramından yola çıkarak hazırlanan ebeveynlik grupları çocuk gelişiminde ebeveynlere destek veriyor.www.ebeveynlikakademisi.comNadis Danışmanlık ©2011