Untitled Page

Denge ve İnsan

Mayıs– Haziran 2012 / Sayı 4

“Azı mı çoğu mu” diye sorgular dururuz. Oysa mutluluk için insanın ihtiyacı olan, her şeyin dengede olması halidir. İlişkilerde, iletişim kurarken, sosyal yaşamda, çocuk yetiştirirken, hayatımızda gerçekleştirmek istediğimiz hedeflere doğru ilerlerken… Her zaman ve her alanda dengeyi bulmak ve korumak, insana arzu ettiği yaşam kalitesini sağlar..

Nadis uzmanları, yaşamın farklı alanlarında nasıl denge sağlanacağı hakkındaki yazılarını sizler için kaleme aldılar.

Keyifle okumanız dileğiyle.
KALICI DEĞİŞİMİN SIRRI DENGELİ ADIMLAR

Şeyma Çavuşoğlu Itri
Uzman Klinik Psikolog

“Artık hayatımı, arzu ettiğim yönde şekillendirmek ve kararlarımı uygulamak istiyorum. Ama değişim zor geliyor ve bir türlü yapamıyorum” diyorsanız, gelin bu defa, değişime devrim olarak değil, evrim olarak bakalım. (Devamı için tıklayınız)
DENGELİ İLİŞKİ İÇİN 3 İPUCU

Gökçen Erder Numanoğlu
Uzman Psikolog, Çift ve Aile Uzmanı


Hepimiz ilişkimizin iyi olması isteriz. Bazı zamanlar ilişkiden keyif almak kolaydır, bazı zamanlarda ise ilişkimizi tepeden tırnağa sorgularız: “Evlenerek/bu ilişkiye başlayarak doğru karar mı verdim?”, “Doğru insanla mı beraberim?”, “Sorunların kaynağı kim, ben mi o mu?”…  (Devamı için tıklayınız)
ÇOCUK YETİŞTİRİRKEN SEVGİ-DİSİPLİN DENGESİ

Aslı Candan Kodalak
Uzman Gelişim Psikoloğu


Çocuklarımızı yetiştirirken sevgi ve disiplin dengesini nasıl kurmalıyız? Bu soru günümüzde birçok anne ve babanın sıklıkla sorduğu sorulardan bir tanesi. Dengenin bir tarafını oluşturan sevgi boyutu, başta çocuğa karşı gösterilen sevgi, şefkat, ilgi, hoşgörü ve yakınlığı içeriyor.
NADİS’TE NELER OLUYOR?

EBEVEYNLİK AKADEMİSİ Yaz dönemi sınıfları, anne ve babaları (ve adaylarını) bekliyor. Doğum öncesi ve sonrası, 0-6 yaş çocuk gelişimi ve ebeveynlik becerileri hakkında öğrenmek istediğiniz her şey sizler için eğlenceli ve keyifli eğitimler halinde sunuluyor.
www.ebeveynlikakademisi.com

NADİS, ENDÜSTRİYEL VE ÖRGÜTSEL PSİKOLOJİ ALANINDA YENİLİKLERİ TAKİP EDİYOR! Güncel kalmanın önemine inanan Nadis uzmanları, Nisan ayında ABD San Diego’da düzenlenen Society for Industrial and Organizational Psychology kongresindeydiler. Nadis Danışmanlık ©2011