Anlayış ve İnsan

Mart – Nisan 2013 / Sayı 9


Anlayış yaşamın vazgeçilmez bir parçasıdır. İnsan, anlayıştan uzaklaştıkça yalnızlaşır ve körelir. Yaşam memnuniyeti de ancak insanın kendini anlaması, kendisine anlayış göstermesi ve diğer insanlarla anlayış temeline dayanan ilişkiler kurabilmesi ile mümkündür.

Nadis uzmanları, anlayış geliştirme yolunda destek olacak yazılarını sizler için kaleme aldılar.

Keyifle okumanız dileğiyle.
YAŞAMDAN ALINACAK ÜÇ DERS

Şeyma Çavuşoğlu Itri
Uzman Psikolog ve Koç

‘‘Hayat sana limon sunuyorsa, sen de suyunu çıkart ve leziz bir limonata yap!’’

‘‘Güçlü insan kimdir?’’ sorusuna verilebilecek en güzel yanıttır bu söz. Güçlü insan elindekini tanıyan, neye dönüşebileceğini hayal edebilen ve elindekini çok daha tatlı ve lezzetli bir şekle sokabilendir. Belki de hayatla mücadelenin birinci kuralıdır limondan limonata yapmayı öğrenmek.  
(Devamı için tıklayınız)
İLİŞKİNİZ ÇIKMAZ SOKAĞA GİRMESİN!

Gökçen Erder Numanoğlu
Uzman Gelişim Psikoloğu – Çift ve Aile
www.gokcenerder.com  

Bu yazıyı okumaya öncelikli olarak şu soruyu düşünerek başlamanızı isteyeceğim: Eşinizle/ sevgilinizle yaşadığınız herhangi bir anlaşmazlık durumunu hayal edin. Konuyu enine boyuna incelemek isteyen, sonuçlanana kadar konuyu kapatmak istemeyen, kısaca “tartışan” taraf genellikle kim oluyor? Peki, geçiştiren, tepki vermeyen, kabuğuna çekilen ya da “susan” taraf kim oluyor?
(Devamı için tıklayınız)
SÜPER KADIN SENDROMU NEDİR?

Nancy Koen Levi
Uzman Klinik Psikolog

Her şeyin çok hızlı tüketildiği ve zamanın çok önemli olduğu günümüzde bir çok kadın Süper Kadın Sendromu’yla karşı karşıya kalmaktadır. (...) Süper Kadın’ı bir konu hakkında ortalama başarı tatmin etmez. İlgilendiği konu her ne ise onu en iyi yapma çabası içindedir ve devamlı başarılı olabileceği yeni alanlar arar.
THERAPLAY® YENİDEN İSTANBUL’DA!

Nadis
ve ABD Chicago’da bulunan Theraplay® Enstitüsü işbirliği ile, yurtdışında özellikle gelişim ve klinik psikoloji alanlarında sıklıkla kullanılan bir oyun terapisi çeşidi olan Theraplay®’in 1. Seviye eğitimi 2-5 Mayıs 2013'te İstanbul’da!  Detaylı bilgi için lütfen iletişime geçin. info@nadisdanismanlik.com

FEMİNA GELİŞİM GRUPLARINA BEKLİYORUZ!

Kadınlara özel kişisel gelişim grupları yaşam memnuniyetini arttırmak ve kişisel hedeflere ulaşmak için destek sağlıyor. www.feminapsikoloji.com
Yakın grup tarihleri: 24 Mart 2013 ve 21 Nisan 2013.
Nadis Danışmanlık ©2011