Untitled Page

Değişim ve İnsan
Ocak – Şubat 2014 / Sayı 13


Hayat her mevsim yenilenir ve yeniden uyum sağlamamızı bekler. Özellikle değişen mevsimler hislerimizi ve yaşamı algılayışımızı etkiler. Bu mevsim dönüşümlerinde farklı ruh hallerine bürünmek oldukça doğaldır. Değerli olan her değişim sürecinde olduğu gibi farkında olarak yaşamaktır. Yeni bir yıl başlarken tazelenen farkındalıklarımız ile yaşam döngüsü yeniden şekillenir...

Nadis uzmanları, değişen mevsimlerden yola çıkarak kaleme aldıkları yazılarını sizler için hazırladılar.

Keyifle okumanız dileğiyle.
HER DEĞİŞİM AYRI BİR LEZZETTİR

Şeyma Çavuşoğlu Itri
Uzman Klinik Psikolog ve Koç

Küçüklüğümüzden beri zihnimize işlenen bir "olması gerekenler" listesi vardır. "Doğru" ve "düzgün" insan olmak bu listenin uygulanmasına bağlıdır. Her seçimimizi ve davranışımızı bu beklentilere göre kurgularız. Ancak gün gelir yıllardır uygulamakta olduğumuz "doğrular" artık bize hizmet etmez olurlar. İşte o noktada çok derinlere itmiş olduğumuz bir keyifsizlik hali su yüzüne çıkmaya başlar.
(Devamı için tıklayınız)
MEVSİMSEL DEPRESYON NEDİR?

Nancy Koen Levi
Uzman Klinik Psikolog

Güneş ışığını bolca gördüğümüz, günlerin daha uzun, havaların ise sıcak olduğu yaz günlerinden yavaş yavaş sonbahar mevsimine geçiş yapıyoruz. Doğada olan değişiklikler gibi bizim de zihnimizde ve bedenimizde birtakım değişiklikler oluyor. Bu değişikliklere uyum sağlamaya çalışırken kimi zaman daha fazla uyumak isteyebiliyor, kimi zamansa sıcak bir yerde olmanın hayalini kurabiliyoruz.
(Devamı için tıklayınız)
SAF BİR KAHKAHADIR YAŞAMAK

Şeyma Serap Keçeli
Stajyer Psikolog

Gelotoloji: Gülme, gülümseme ve kahkaha bilimi.

Kulağa ne kadar ilginç geliyor, değil mi? Gülmenin insanlar üzerindeki fizyolojik ve psikolojik etkisini araştıran “gelotoloji”, kahkahanın insan yaşamındaki önemini öğrendikten sonra daha da çok ilginizi çekecek.
NADİS MUTLU, SAĞLIKLI, HUZURLU ve SEVGİ DOLU BİR YIL DİLER!

SİNEMA VE PSİKOLOJİ ATÖLYELERİ YENİ YILDA DA DEVAM EDİYOR!

Her hafta işlenecek farklı bir tema, sahne çözümlemeleri, karakter ve duygu analizleri ve sürpriz farkındalık oyunları... Atölye çalışmamıza hepinizi bekliyoruz!


THERAPLAY® NİSAN’DA YENİDEN İSTANBUL’DA!

Nadis
ve A.B.D. Chicago’da bulunan Theraplay® Enstitüsü işbirliği ile, yurtdışında özellikle gelişim ve klinik psikoloji alanlarında sıklıkla kullanılan bir oyun terapisi çeşidi olan Theraplay®’in 1. Seviye eğitimi 24-27 Nisan 2014 ve Grup Theraplay eğitimi 28 Nisan 2014’te İstanbul’da! Detaylı bilgi için lütfen iletişime geçin.

www.theraplayturkey.org
Nadis Danışmanlık ©2011